Telefon: +48 725 929 259

Email:  biuro@studio.pl

nowowczesne wnętrza
Ikona facebook

Projektant czy architekt wnętrz to osoba wyspecjalizowana w aranżacji przestrzeni. W trakcie projektowania pomieszczeń niezbędna jest współpraca pomiędzy inwestorem a projektantem. W tym procesie istotne jest, by inwestor przedstawił jasno, czego oczekuje, jaką jest osobą, jak ma wyglądać jego wymarzone wnętrze. Dzięki temu architekt będzie w stanie wykreować pomieszczenie spełniające wymagania klienta.

 

Dobierz zakres realizacji projektu do swoich potrzeb

 

Zależnie od zapotrzebowania można wybrać różne możliwości współpracy z architektem. Oferta biura umożliwia:

  • konsultacje w domu lub mieszkaniu,

  • projekt wnętrz zawierający wizualizacje, schematy i zestawienia,

  • nadzór autorski, który polega na koordynowaniu prac budowlano-wykończeniowych,

  • realizację pod klucz, czyli zakupy, zorganizowanie wykonawców i kompletne wykończenie mieszkania.

 

Na początku należy ustalić wymagania projektowe. W tym miejscu warto szczegółowo opisać swoje potrzeby. Im dokładniej opisze się je, tym płynniej przebiegnie praca nad projektem wnętrza. Jeśli jednak nie mamy sprecyzowanych wymagań dotyczących wyglądu pomieszczenia, które ma zostać zaprojektowane, architekt pomoże w dobraniu stylistyki. Na tym etapie projektant może zaznajomić klienta z próbkami tkanin, kolorów, przykładami gotowych realizacji. 

 

Profesjonalne przygotowanie projektu 

 

Po fazie ustalania szczegółów następuje proces przygotowywania projektu. Klient dostaje do wyboru dwie lub trzy koncepcje projektowe. Na tym etapie ustala się wszystkie istotne kwestie, takie jak propozycje mebli, układ wnętrza, koszty, styl oraz kolorystyka. Po tym etapie następuje tworzenie wizualizacji i jest to ostatni moment na wprowadzenie drobnych poprawek. Rzeczą, o której należy pamiętać przed rozpoczęciem współpracy z architektem wnętrz, jest fakt, że nie wszystko jest możliwe. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę czas oczekiwania na rozpoczęcie projektowania. Uzależniony jest od liczby klientów architekta. Drugą istotną kwestią jest to, że nie każdy architekt projektuje w każdym stylu. Dobierając architekta, należy przejrzeć jego portfolio i zwrócić uwagę na to, w jakiej stylistyce wykonuje swoje aranżacje.

 

Co daje współpraca z architektem? Jak przebiega proces projektowania wnętrza? Sprawdź, czego można się spodziewać, będąc klientem w biurze architektonicznym.
29 października 2021
Czego oczekiwać po współpracy z architektem?
N studio