Telefon: +48 725 929 259

Email:  biuro@studio.pl

nowowczesne wnętrza
Ikona facebook

Dodatki są wisienką na torcie każdej aranżacji. Wnętrze pozbawione obrazów, grafik i bibelotów wydaje się niekompletne i surowe. Ponadto trudno mówić o przytulności w przestrzeniach, w których nie ma dekoracji, rodzinnych pamiątek czy akcentów nawiązujących do ważnych dla domowników chwil. I choć wydawać by się mogło, że dekorowanie zaaranżowanej przestrzeni jest najprostsze, nic bardziej mylnego, gdyż niewłaściwy dobór dekoracji łatwo może zepsuć zamierzony efekt. Czym się kierować przy wyborze dodatków i jak udekorować przestrzeń, by czuć się w niej dobrze? Poznaj nasze wskazówki i ciesz się wnętrzem dopasowanym do Twoich potrzeb.

 

 

Jak dopasować dodatki do estetyki wnętrza?

 

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz króluje minimalizm. Nie oznacza to jednak, że wnętrza muszą być pozbawione ozdób. Wręcz przeciwnie dodatki pełni istotną funkcję w każdym pomieszczeniu niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. Najważniejszy jest jednak umiar. Istotne jest to, by nie zagracić wnętrza i nie przytłoczyć aranżacji nadmiarem bibelotów i sprzętów. Ponadto, pamiętaj o tym, by wybierać wyłącznie te dodatki, które pasują do stylu wnętrza. Do stylu rustykalnego lub boho z pewnością nie będą pasowały złote świeczniki, z kolei w aranżacjach glamour nie sprawdzą się drewniane lub makramowe ozdoby. Dopasowanie ozdób do dominującego stylu pozwala zachować harmonię i sprawia, że pomieszczenie wygląda spójnie, a każdy nawet najmniejszy przedmiot ma w nim swoje miejsce. 

 

Co ważne, odpowiednie wyeksponowanie dodatków także odgrywa kluczową rolę w aranżacji. Zanim więc kupisz wszystko to, co wpadnie Ci w oko, zastanów się, w jakim miejscu możesz daną ozdobę ustawić. Nie zapominaj o tym, że poupychane w jednym miejscu dekoracje nie wyglądają estetycznie. Oprócz tego weź pod uwagę kolorystykę dodatków. W stonowanych aranżacjach wnętrz możesz poeksperymentować, decydując się na ozdoby w intensywnych barwach. Jeśli jednak postawisz na kolory na ścianach, wybierz dekoracje w nierzucających się w oczy kolorach. W tym przypadku, zamiast eksperymentować z barwami, zawsze możesz postawić na nietypowe kształty.

Co daje współpraca z architektem? Jak przebiega proces projektowania wnętrza? Sprawdź, czego można się spodziewać, będąc klientem w biurze architektonicznym.
22 września 2021
Jak dobierać dodatki do wnętrz?
N studio