Telefon: +48 725 929 259

Email:  biuro@studio.pl

nowowczesne wnętrza
Ikona facebook

W kuchni przede wszystkim są przygotowywane posiłki, ale jest ona również nierzadko tym miejscem w domu, w którym spotyka się rodzina. Dlatego to pomieszczenie powinno być zarówno funkcjonalne, jak i ładnie urządzone. Kuchnię można zaaranżować w stylu klasycznym czy prowansalskim, jednak niesłabnącą popularnością cieszy się design nowoczesny. Dlaczego jest on chętnie wybierany oraz jakie cechy charakterystyczne ma ten styl?

 

Jakie kolory wybrać do nowoczesnej kuchni?

 

Styl nowoczesny cechuje prostota. Ta reguła dotyczy również doboru kolorów we wnętrzu. Projektując kuchnię, dobrze jest postawić na takie barwy jak biel i szary. Dzięki nim pomieszczenie sprawi wrażenie bardziej przestrzennego. Dobrze wyglądają monotematyczne zestawienia jak białe ściany, meble oraz sprzęt kuchenny. Jednak jeśli chce się nieco podkreślić charakter wnętrza, warto zestawić ze sobą jasne odcienie z ciemniejszym. Czarny okap, kuchenka czy  lodówka dodadzą kuchni elegancji. Z kolei, jeżeli lubi się wyraźniejsze akcenty, można postawić na ozdobienie jednej ze ścian cegłą, albo ozdobnymi kafelkami. Chcąc ocieplić pomieszczenie do aranżacji dobrze też wykorzystać drewno. Podłoga będzie dobrze wyglądać wyłożona czarnymi lub białymi kafelkami, a także z kamienia.

 

 

Styl nowoczesny nie oznacza nudy

 

Choć nowoczesne aranżacje to minimalizm, nie oznacza to, że kuchnia będzie pozbawiona wyrazu. Proste meble, najlepiej pozbawione klamek, dają wrażenie czystości we wnętrzu, jednak przykuwają uwagę, zwłaszcza jeśli postawi się na fronty w połysku. Oryginalność podkreśli także odpowiednie oświetlenie, np. skierowane na wyspę kuchenną czy barek. W tym przypadku można zdecydować się także na żyrandol o nieregularnych kształtach, który przyciągnie wzrok odwiedzających. Jeżeli w kuchni stoi stół, można wybrać zarówno klasyczny drewniany wariant, jak i szklany z oryginalnymi, metolowymi nogami. W nowoczesnych aranżacjach można sobie pozwolić na ciekawe, niecodzienne dodatki np. figurki na parapecie, wazon o nieregularnych kształtach czy modernistyczne malowidło na ścianie. Urządzona w ten sposób kuchnia zyska ponadczasowy design.

 

 

 

nowoczesna kuchnia
21 czerwca 2021
Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię?
N studio