Telefon: +48 725 929 259

Email:  biuro@studio.pl

nowowczesne wnętrza
Ikona facebook

Inwentaryzacja_oraz_układ_ostatecznie-1

 

 

 

 

Rzeszów projektowanie wnętrz

 

Koncepcja projektowa, czyli układy funkcjonalne

to ten etap gdzie wraz z klientem projektant ustala co gdzie ma się znajdować.

Projektowanie funkcjonalnych wnętrz

opiera się na skrojonych na miarę układach funkcjonalnych.

Aranżacja wnętrz - Rzeszów

 

Aranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie. Zaprojektowanie funkcjonalnego, estetycznego i spójnego pomieszczenia wiąże się z posiadaniem ogromnej wiedzy nie tylko na temat samego projektowania, ale także doboru materiałów wykończeniowych. Aby zaaranżować praktyczną i stylową przestrzeń w pełni dopasowaną do potrzeb użytkownika, należy mieć także wysoce rozwinięty zmysł estetyczny oraz wyobraźnię przestrzenną. Bogate możliwości projektowe, nieznajomość rynku, a także bardzo duży wybór dostępnych materiałów i produktów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy architekta wnętrz i skorzystania z usługi projektowania wnętrz pod klucz.

 

Profesjonalna aranżacja wnętrz przez architekta polega na udoskonaleniu mieszkania lub domu: polepszeniu jego funkcjonalności oraz estetyki wedle oczekiwań Klienta. Charakter danej przestrzeni dopasowujemy więc do stylu oraz upodobań inwestora. Priorytetem jest dla nas zawsze zadowolenie Klienta. Dobrze urządzone wnętrza wpływają na jakość życia. Dlatego ważne jest, aby zadbać o ich piękno i funkcjonalność. Nasza praca związana z aranżacją wnętrz podzielona jest na kilka etapów. H2: Etapy prac projektowych N STUDIO

Masz pytanie? Napisz :)

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ETAP 3 - Wizualizacje

 

Kolejna faza to wybór materiałów wykończeniowych. To również wtedy wybieramy konkretne meble, drzwi, podłogi, dywany, lampy itp.
Później przychodzi czas na komputerową wizualizację wnętrza, która pozwala zweryfikować wizję aranżacji i wyeliminować
ewentualne błędy. Wtedy najlepiej widać jak będzie wyglądało konkretne pomieszczenie po etapie wykończenia wnętrza.
Ten etap dopuszcza możliwość wprowadzania zmian, korekt czy poprawek, ale są one ograniczone do wybranego układu funkcjonalnego.

 

ETAP 1 – Wymagania projektowe

 

Preferujemy spotkania, ale czasem wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny. Ważne jest ustalenie oczekiwania inwestora co do przyszłej realizacji. Chcemy poznać, w jakiej stylistyce dobrze się czuje oraz określić styl wnętrza, do jakiego wspólnie będziemy dążyć. Dobrze, jeżeli inwestor ma zdjęcia wnętrz, mebli i swoich inspiracji. Jeżeli jednak Klient nie ma sprecyzowanych oczekiwań, zaznajamiamy go z naszymi materiałami, by móc określić jego upodobania. Materiały dostarczone przez Klienta powinny zawierać: zdjęcia istniejących pomieszczeń przeznaczonych do projektowania oraz ich inwentaryzacja, czyli dokładnie zwymiarowany rysunek z zaznaczonymi otworami, ścianami itp. Dodatkowo inwestorzy mogą przedstawić meble, z których chcą korzystać w nowym wnętrzu. Jeżeli inwestor nie dostarczy takiej dokumentacji, możemy wykonać inwentaryzację wnętrz wraz z dokumentacją zdjęciową.

 

 

ETAP 2 – Koncepcja projektowa
 

 

Następnie przygotowujemy koncepcję projektową w dwóch lub trzech wariantach, z czego jedna (lub mix tych koncepcji) jest do wyboru. Na jej podstawie będzie opracowywany projekt docelowy. To ważny moment w procesie projektowym, gdyż od niego zależy ostateczny układ funkcjonalny wnętrza. Koncepcja projektowa zawiera rozwiązania zarówno w kwestiach technicznych, jak i finansowych. Architekt pokazuje propozycję ustawienia mebli i sprzętów w poszczególnych pomieszczeniach. Dobrany zostaje także styl oraz kolorystyka wnętrz. Koncepcja projektowa to elementarna część projektu.

Adres

37-310 Nowa Sarzyna Leśna 7

Email

biuro@nstudio.pl

 

Telefon

+48 725 929 259

Pracownia projektowa

Zapraszam do kontaktu i spotkania przy kawie, poniżej przedstawiam warunki współpracy podczas projektowania.

N studio